Studio Mirabelka

pracownia florystyczna

Botaniczne wakacje

Wakacje w pełni, a tymczasem ja zupełnie nie próżnuję, co nie oznacza, że nie korzystam z pogody i innych atrakcji. Jedną z takich atrakcji były odwiedziny w szkółce Ogrody o Zielonych Progach.

Co ciekawego możecie tam znaleźć? Dużą kolekcję host, jeżówek, floksów, liliowców i całe mnóstwo innych bylin- oferta idzie w setki. A do tego ogród pokazowy. Sami zobaczcie:

rabata bylinowa- szkółka Ogrody o Zielonych Progach

Właściciel- pan Przemek Godlewski jest prawdziwym pasjonatem. Nie tylko produkuje rośliny, ale zajmuje się też selekcjonowaniem i testowaniem nowych odmian, a także sprowadza ciekawostki z całego świata. Na spotkaniu oprócz oglądania (i podglądania niedostępnych jeszcze nowości 😉 ) mogliśmy.. spróbować kwiatów liliowca. Płatki mają delikatny, słodkawy smak i według naszego gospodarza najlepiej do sałatki wybierać te odmiany, których kwiaty są duże i masywne, a płatki grube (dla amatorów liliowców: szukajcie odmian tetraploidalnych, te są najlepsze 🙂 ).

Jak wiadomo, obraz mówi więcej niż 1000 słów, więc zapraszam do galerii:

Zobacz także

rozchodniki

Nie śpimy, sadzimy!

Sadzenie roślin jesienią? Czemu nie. I mówimy tu nie tylko o drzewach i krzewach, dla których to najlepszy termin, ale o bylinach. Jesień to fantastyczny moment na to, żeby kupić tanio rośliny i zapewnić sobie piękny ogród wiosną.

PRACOWNIA FLORYSTYCZNA

Info

Studio Mirabelka Julita Kędzierska
kontakt@studiomirabelka.pl
503 35 50 85
Wołomin

Odwiedź mnie

Copyright © Studio Mirabelka 2019 All right reserved.